City break – Milano

312629_284757044882721_385008216_n

City break – Milano

Vedeli ste, že talianske Miláno sa dlhodobo drží v TOP-ke najpopulárnejších destinácii z bratislavského letiska? V mesiaci marec to bola dvojka v rámci pravidelnej dopravy, za prvým Londýnom a na treťom mieste sa umiestnil Dublin.

Pravidelnú linku Bratislava – Miláno (Bergamo) prevádzkuje nízkonákladový dopravca Ryanair a v mesiacoch máj a jún 2023 začínajú jednosmerné letenky pod 20 €  do výpredaja voľnej kapacity.

Zlacnené letenky do Milána zakúpite v akcii  TU

Taliansko, to je predovšetkým pizza, cestoviny, čerstvé ryby, nakupovanie a nočný život – to všetko vám Miláno ponúka s historickými pamiatkami, či futbalovým zážitkom na štadióne San Siro.

Miláno je vďaka cenovo výhodným letenkám nízkonákladovky Ryaniar dostupné po celý rok z Bratislavy. Pri presunoch určite oceníte milánske metro, ktoré tvorí chrbticu celej dopravy, ale z podzemia toho veľa z Milána neuvidíte. AirTiper vám odporúča využiť “staré” električky, ktoré svojou noblesou tvoria charakteristický ráz Milána alebo si požičať bicykel, stať sa absolútne nezávislým pánom svojho času a zostať aktívny.

Okrem najznámejších kultúrnych pamiatok (Duomo, Galeria Emanuaele, Pinacoteca Ambrosiana, Alla Scala…), ktoré nie je možné pri nakupovaní v centre Milána minúť, navštívte pri svojom pobyte aspoň tieto:

    • Castello Sforzesco (Sforzovský hrad)
    • Kostol Santa Maria delle Grazie, kde sa nachádza svetoznámy obraz Posledná večera od Leonarda da Vinci
    • Baziliky Svätého Lorenza a Ambróza
    • Pinacoteca di Brera (Galéria umenia)

Kde nakupovať?

Medzi najznámejšie nákupné ulice patria určite Corso Buenos Aires a nákupná zóna na Via Torino. Veľkej popularite sa teší aj nákupná Galeria Emanuelle. V prípade, že nemáte hlbšie do vrecka, svoje kroky smerujte na Via Della Spiga a Via Monte Napoleone, kde na vás čakajú prestížne obchody svetových značiek a skutočne originálne a dizajnérske kúsky.

Môže sa vám hodiť:

Partenze – odlety               Arrivi – prílety               Uscita – východ              Numero del volo – číslo letu

Carta d’imbarco – palubný lístok                Bagaglio a mano – príručná batožina

Buongiorno – dobrý deň                   Buonasera   – dobrý večer                       Grazie – ďakujem

Text a foto: airTiper