K ďalšej exotike z Bratislavy pribudlo Mexiko

tulum mexico

K ďalšej exotike z Bratislavy pribudlo Mexiko

Len pred troma dňami sa v Kartago tours a Fischer poďakovali za končiacu zimnú sezónu a už dnes oznámili čo si prichystali pre novú zimnú sezónu 2024/2025.

V zimnej sezóne 2023/2024 prepravili z Bratislavy do exotickej Kuby, Dominikánskej republiky a Vietnamu takmer 14 000 klientov. Destinácie boli nalietavané Airbusom A350 s medzipristátim v Prahe, kde pristúpili klienti z Česka.

Aké sú teda novinky do budúcej sezóny?

Prvou novinkou je, že k trom destináciám Punta Cana v Dominikánskej republike, ostrovu Phu Quoc vo Vietname a Kube pribudne úplna novinka zo Slovenska a to Cancún v Mexiku. V prípade Kuby ide o zmenu letiska. Namiesto letiska Santa Clara sa bude lietať na letisko Holguín.

Ďalšou novinkou je zmena typu lietadla. Airbus A350 pre 432 pasažierov len s ekonomickou triedou vymení na všetkých bratislavských linkách Airbus A330 pre 285 pasažierov, ktorý okrem ekonomickej triedy bude aj v konfigurácií s biznis triedou, ktorú si bude možné za príplatok dokúpiť.

Poslednou príjemnou novinkou bude, že sa rušia medzipristátia v Prahe, ktoré boli pri lete na dovolenku aj späť, čo celkovú cestu predlžovalo. Napriek tomu, sa istým zdržaniam pri 3 destináciách nevyhneme. Dominikánska republika a Mexiko budú spojené do jedného letu a teda ak si vyberiete Dominikánsku republiku poletíte tam priamo a späť to bude s medzipristátim v Mexiku, a opačne ak sa rozhodnete dovolenkovať v Mexiku potom cestou tam sa zastavíte v Punta Cane a naspäť už letíte bez medzipristátia. Do Vietnamu poletíme priamo a cestou späť bude krátka technická prestávka v Istanbule. Ak sa chcete medzipristátiam vyhnúť úplne, tak si vyberte Kubu kde na oboch letoch poletíte priamo.

Do všetkých 4 destinácií budú lety 1x týždenne. Okrem nich budú v predaji aj zájazdy do Spojených arabských emirátov a to 2x týždenne s Boeingom 737 od Smartwings.

Spoločne s linkami, ktoré bude prevádzkovať na Maurícius a Phuket cestovná kancelária Čedok (informovali sme TU) je už teraz z Bratislavy oznámených 6 liniek do exotických miest s veľkými lietadlami, ktoré nepochybne poskytujú vyšší komfort ako lietadlá, ktorými bežne zo slovenských letísk cestujeme.

Foto: Bahia Principe Grand Tulum