Do Dubaja a Moskvy častejšie, báza Wizz air končí

slovensko-hotel-foto-10

Do Dubaja a Moskvy častejšie, báza Wizz air končí

Wizz air v Košiciach

Po sľubnej expanzii Wizz Airu na Slovensku počas posledných dvoch rokov prichádza zmena. Najprv pri ohlásenom vstupu do Viedne nastane presun linky do Tuzly z Bratislavy do Viedne (23.4.2018 posledný let z Bratislavy) a následne 14. mája 2018 Wizz air zruší bázu v Košiciach.

Linka z Košíc na londýnsky Luton ostane zachovaná, ale linka do Doncastru skončí 12. mája, do Kolína 14. mája a do Tel Avivu 3.júna. Prekvapením je najmä zrušenie linky na letisko Doncaster – Sheffield, kde žije početná komunita z východného Slovenska a letenky sa predávali za pomerne vysoké ceny veľmi dobre. Napriek zachovaniu letov na Luton nastane zmena v letových časoch, keďže lietadlo nebude začínať v Košiciach, ale na Lutone. Aj tu nastalo zhoršenie a odlet z londýnskeho letiska bude už o 5.55 s príletom do Košíc o 9.30 a následnym odletom o 10.05 s príletom na Luton o 11.55. Pri letoch z Popradu nastane tiež mierna úprava časov, ale ta je mierna a nemala by negatívne ovplyvniť záujem o lety ako v prípade Košíc.Ostáva dúfať, že niektoré košické linky budú obnovené z iných báz, alebo budú pridané nové, či už Wizz airom, alebo iným dopravcom. Dosah zrušených 7mich frekvencií týždenne môže mať celoročne negatívny dopad na letisko stratou až 100 000 cestujúcich, čo je značne nepríjemná situácia pri letisku, ktoré za minulý rok prepravilo takmer pol milióna cestujúcich a rok 2017 sa stal druhým najúspešnejším v histórií. Rekord, 590 919 cestujúcich, pravdepodobne neprekoná ani tento rok.

Pobeda v Bratislave

Malou náplasťou na negatívne správy slovenských letísk je dočasne navýšenie linky Pobedy medzi Bratislavou a Moskvou. Pobeda začala predaj leteniek na letnú sezónu v tomto týždni. K značne rozmanitému letovému plánu v terajšej zimnej sezóne pristupuje na podobný princíp aj v lete. K pôvodným letovým dňom utorky, štvrtky a soboty pridáva od 20.apríla aj lety v piatky a v nedele, ktoré budú prevádzkované až do 25. mája. Spolu teda pôjde o 11 letových dní naviac. Za pozornosť určite stojí skutočnosť, že letenky je možné zakúpiť od 28 eur za jeden smer.

flyDubai v Bratislave

Pozitívnu správu je možné vidieť aj z letového plánu dubajského dopravcu. Od 21.novembra pridáva k doterajším trom rotáciam (utorok, piatok, sobota) aj štvrtú rotáciu, každú stredu.

Môže Vás zaujímať: Novinka: Paríž z Bratislavy aj v zime

Foto: ck-karavan.cz