Druhý pokus o vstup Ryanairu na Ukrajinu s Bratislavou

ukrajina

Druhý pokus o vstup Ryanairu na Ukrajinu s Bratislavou

V piatok 23. marca sa na kyjevskom letisku Boryspil uskutoční tlačová konferencia Ryanairu kde sa dozvieme v akom veľkom rozsahu vstúpi Ryanair na ukrajinský trh. Letisko Boryspil súčastne predstaví novú schému zliav pre dopravcov na povzbudenie otvárania nových liniek.

Ak sa naše informácie potvrdia nešlo by o prvý pokus dopravcu lietať na Ukrajinu. Pôvodne ohlásené linky z Kyjeva a Ľvova mali prevádzkovať už od konca roka 2017, ale pre rôzne nezhody ich nerozlietali.

Tentokrát ohlásené linky budú:

Kyjev – Barcelona, Bratislava, Gdansk, Krakow, Londýn Stansted, Poznaň, Štokholm Skavsta, Vilnius, Varšava Modlin, Wroclaw

Ľvov – Dusseldorf Weeze, Krakow, Londýn Stansted, Memmingen, Varšava Modlin

Celkom zaujímavé bude sledovať konkurenciu na linke do Kyjeva v Bratislave medzi spoločnosťou Ryanair a Wizz air. Najmä v súvislosti s veľkou expanziou Wizz airu vo Viedni. Vydržia obaja dopravcovia s linkou v Bratislave? Určite viac vítanou by bola linka do Ľvova, kde je z nášho regiónu veľmi zlé spojenie. Existuje len drahá priama linka Austrianu Viedeň – Ľvov, tam by sa zišla konkurencia ako soľ.

Wizz air prevádzkuje linku medzi Bratislavou a bližším letiskom Kyjev Zhuliany 4x týždenne (po, st, pi, ne), od 21. júna pridáva piatu rotáciu každý štvrtok.

Môže Vás zaujímať: Bratislava získala priame letecké spojenie s Holandskom

Foto: thepoliticon.net/interviews/419-ukraine-look-from-abroad.html