FlyNiki odkladá lety z Bratislavy na jeseň

Rakúske aerolinky FlyNiki dnes oznámili, že presúvajú štart troch plánovaných liniek z Letiska Bratislava na letiská Brusel, Mallorca a Viedeň z pôvodného termínu 1.4.2015 (Mallorca 2.5.2015) na 5.10.2015 u Letiska Brusel pričom Mallorcu zaradia do svojho letového plánu až na jar 2016. Spoločnosť svoje rozhodnutie nekomentovala, ale v zákulisí sa hovorí o slabšom predaji ako bolo očakávané. Linky boli v predaji len cca 1,5 mesiaca, cestujúci tak nedostali možnosť sa v ponuke ani poriadne zorientovať, najmä keď berieme do úvahy aj fakt, že aerolinka marketingovo vôbec nevstúpila na slovenský trh s propagáciou a podporou predaja uvedených liniek z Letiska Bratislava.

Foto: flyniki

3 Comments on FlyNiki odkladá lety z Bratislavy na jeseň

  1. Tažko uveriteľný je fakt, že niekto otvorí linku na Mallorcu po skončení sezóny. Linka do Bruselu, ktorá bola cielená najmä na (euro)úradníkov, tak končí viac ako 2 mesiace pred svojím spustením. Tento fakt vrhá na aerolinku veľkú dávku amaterizmu, keďže je všeobecne známe, že služobné cesty do Bruselu sa neplánujú v takom časovom predstihu.

  2. Odložiť linky museli kedže by ich nemali čím operovať – zatiaľ čo Niki plánovala bazu, Helvetic Airways potreboval okamžite lietadlá ktoré odkúpili od Niki – všetky E190tky, tým pádom si ešte budú musieť požičať lietadlá od Air Berlín, majú už objednávky na A319 a tie by mali od októbra operovať aj z BA. Takže to nieje len kvôli ‘slabému’ predaju ale nedostatku lietadiel

  3. Myslís, ze nevedeli, ze nemaju lietadlovu kapacitu? Kamarat si u nich kupil letenku len tak, aby sa preletel do viedne na najkratsom lete na svete.

Comments are closed.