FlyNiki z Bratislavy

niki_emb

FlyNiki z Bratislavy

Dňa 1.apríla 2015 privíta letisko v Bratislave na pravidelnej linke rakúskeho dopravcu FlyNiki, ktorý odtiaľ otvára 3 pravidlené linky na letiská Brusel, Viedeň a Palma de Mallorca.

Bratislava týmto krokom získa asi najdôležitejšie spojenie pre štátnu správu, spojenie na hlavné bruselské letisko Zaventem. Nemenej zaujímavá je aj možnosť pokračovania nadväznými letmi Nikiho aliančnými partnermi na letisko Heathrow v Londýne (British Airways), Helsinki (Finnair), ale najmä do históriu pretkaného bývalého amerického hlavného mesta Philadelphia (US Airways), z ktorého je vynikajúca dostupnosť do miest ako Washington, Baltimore či New York.

Z Bratislavy do Bruselu sa dostanete od pondelka do piatku 2x denne (ráno a večer) a v nedeľu 1x denne (večer).

Snímka obrazovky 2015-01-11 o 11.57.07

Najmä pre dovolenkárov bude slúžiť spojenie na Malorku, ktoré štartuje 2.mája 2015 troma týždennými letmi (utorok, štvrtok, sobota). Danú linku je možné využiť aj na prestup do ďalších destinácií ako Ibiza, Valencia, Madrid a podobne.

Nateraz poslednou novinkou je 20 minútový let do Viedne. Jeden spiatočný let bude operovaný každý pracovný deň. Aj keď sa linka môže zdať ako nezmyselnaá, prvotný dôvod je, že po návrate lietadla z Bruselu potrebuje Niki presunúť lietadlo na poludňajší let z Viedne do iných destinácií a následne sa večer vráti aby mohlo odletieť večerný Brusel. Z dôvodu potreby presunu lietadla sa bude lietať aj ranný let v sobotu z Bratislavy do Viedne, kde po rôznych náletoch sa v nedeľu večer z Viedne vráti do Bratislavy aby mohlo pokračovať večer z Bratislavy do Bruselu. Spoločnosť dáva možnosť na dané pozičné prelety zakúpiť letenky, ktoré sa môžu hodiť najmä zákazníkom pokračujucim z Viedne ďalej či už s FlyNiki, alebo s Air Berlin. Výhodou štartu z Bratislavy je okrem lepšej dostupnosti letiska pre slovákov aj lacnejšie parkovanie na slovenskom letisku, pričom pri pokračovaní nadväznými letmi z Viedne si Niki väčšinou neúčtuje za prelet Bratislava – Viedeň žiadne financie naviac.

Veríme, že po týchto troch destináciách sa Bratislava čoskoro dočká ďalších spojení s FlyNiki/Air Berlin.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.