Gdaňsk vás milo prekvapí

Gdaňsk 11

Gdaňsk vás milo prekvapí

Z letiska Košice je možné využiť akciové letenky so sieťovým dopravcami Swiss, LOT a Austrian airlines na jeden prestup nielen do miest a regiónov v rámci Európy, ale aj do USA či Ázie.

Ceny najlacnejších leteniek začínajú k našim severným susedom od 109 eur do Varšavy, alebo od 119 eur do mesta Gdaňsk, kde by slovák nemal mať problém porozumieť a dohovoriť sa. Práve mesto Gdaňsk vám odporúčame, pre jeho historického ducha a krásu uličiek, ktoré si užijete nielen cez deň, ale aj pri západe slnka, či zábave v miestnych baroch do neskorej noci. Zaletieť si na predĺžený víkend do jedného z najstarších miest v Polsku ležiaceho na brehu Baltského mora sa jednoducho oplatí. Bez obalu povedané aj pre slovenských podnikateľov a inštitúcie na úrovni mesta, kraja aby pochopili ako sa robí, či podporuje cestovný ruch.

Dokonca i vedenie letiska Košice by si mohlo zaletieť do Gdaňska aby videli ako nastaviť služby na regionálnom letisku pre cestujúcich tak, aby im čo najviac spríjemnili čakanie na svoj let a ponúkli komfort hodný tohto tisícročia.

Gdaňsk spoločne s mestami Sopoty a Gdynia tvoria aglomeráciu nazvanú Trojmestie (polsky ‘Trójmiasto’), ktorá tvorí aj propagačnú značku regiónu a osloví vás už na letisku. Pulzujúci život v srdci starobylého centra s úžasnou historickou architektúrou a typickými gdaňskými farebnými fasádami vás vtiahne do čias minulých a milo vás prekvapí aj moderne a citlivo včlenená zástavba, ktorá spája a nerozdeľuje.

   

Neptunova fontána, ktorá je symbolom mesta, Zlatý dom, Zlatá a Vysoká brána, radnica sú povinné zastávky každého návštevníka.

Gdaňsk ako kultúrne centrum je bohaté aj na spoločenský život a strávit čas v miestnej kaviarni po návšteve galérie alebo interaktivného múzea Európske centrum Solidarity je skvelou voľbou na spracovanie príjemných zážitkov.

Zdvíhací most, ktorý je súčasťou života tohto mesta sa stal aj miestnou atrakciou a prechodom na jeho druhú stranu kanála sa dostanete k nadpisu GDAŇSK, ktorý sa objavuje na tisíckach fotografií naprieč všetkými sociálnymi sieťami. Nemal by vám chýbať.

Keď dostanete hlad, bez váhania navštívte reštaurácie s tradičnou polskou kuchyňou, ktorá  je nám blízka a určite sa vyhnite pizzeriám (polská pizza vás nepoteší).

Túlanie sa gdaňskými uličkami môžte vymeniť za návštevu neďalekých miest Gdynia a Sopoty, do ktorých sa dostanete pohodlne vlakom.

Gdaňsk 2  Gdaňsk 7

Letenky s odeltom z letiska Košice zakúpite u leteckého dopravcu LOT na webe leteckej spoločnosti alebo v aktuálnej akcii TU do výpredaja voľnej kapacita alebo ukončenia akcie.

Foto: AirTiper