Istanbul z Bratislavy

istanbul

Istanbul z Bratislavy

V rezervačnom systéme tureckej leteckej spoločnosti Pegasus sa po pravidelnej linke do Antalye objavila ďalšia novinka do Bratislavy. Podľa dátumu v systéme budú od 15. mája 2024 v prevádzke lety z istanbulského letiska pomenovaného po prvej ženskej bojovej pilotke Sabiha Gokcen každú stredu a nedeľu do druhej polovice októbra. Lety sú už v predaji za cenu od 39,99 € jednosmerne. (článok bol upravený 27.3.2024 o 12:17 po znížení cien)

pegasus saw bts

*Kliknutím na obrázok zväčšíte jeho náhľad.

Kalendár cien leteniek zobrazíte TU.

Letový poriadok:

Istanbul Sabiha Gokcen – Bratislava od 15 mája 2024, 2 týždenne A320

Lety v stredu: SAW 11:15 – 13:05 BTS, BTS 14:00 – 17:15 SAW
Lety v nedeľu: SAW 10:20 – 11:30 BTS, BTS 12:30 – 15:45 SAW

K pravidelnej leteckej linke do Antalye, o ktorej sme vás informovali začiatkom novembra minulého roku ako prvý tentokrát pribudla aj možnosť zakúpiť si nadväzné lety s prestupom v Antalyi aj Istanbule. Pegasus je známy svojimi akciami do mnohých destinácií s jedným prestupom za nízke ceny.

Vedeli ste, že?

Turecká metropola Istanbul založená v siedmom storočí pred naším letopočtom má dnes 15 miliónov obyvateľov a rozhodne má čo ponúknuť. Modrá mešita, Hagia Sofia, Palác Topkapi, Palác Dolmabahce, most cez Bospor, veža Galata, veľký Bazár sú takmer povinné zastávky. Všadeprítomné obchody s čerstvou šťavou z pomarančov či granátových jabĺk za veľmi priaznivé ceny určite nielen oceníte, ale s obľubou si ich budete vychutnávať každý deň. Ak si domov nabalíte korenie namiesto magnetiek, určite nebudete ľutovať. Spomienka v podobe voňavej kuchyne vám pripomenie Turecko a jeho pestrofarebný svet mnohých vôní a chutí, ktorým rozhodne táto časť sveta je.

Foto: istanbulhomes.com/blog/area-guide/istanbul-is-the-8th-most-popular-city-in-the-world