Letný letový poriadok 2019 – Letisko Bratislava

Letisko M.R.Štefánika Bratislava

Letný letový poriadok 2019 – Letisko Bratislava

Príchod nového leteckého dopravcu Cyprus Airways s pravidelnou linkou do Larnaky či po prvý raz pravidelná linka do tureckej Antalye dvakrát denne. To sú len niektoré z noviniek, ktoré čakajú na cestujúcich z Letiska M. R. Štefánika počas letného letového poriadku. Ten vstupuje do platnosti so zmenou času v nedeľu 31. marca a prináša spolu 47 pravidelných liniek do 41 destinácií v 18 krajinách.

„Novinkou na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave počas letného letového poriadku je nový dopravca Cyprus Airways, ktorý od 8. júna zabezpečí dvakrát týždenne pravidelné spojenie Bratislavy s cyperským letoviskom Larnaka,“ oznámil generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika Jozef Pojedinec. „Po prvý raz v histórii budú navyše cestujúci môcť využiť i pravidelnú linku do tureckého letoviska Antalya, kam ročne lieta z Bratislavy a spiatočne až 150-tisíc Slovákov. Doposiaľ bola táto linka k dispozícii len ako charterová linka, ktorou mohli cestujúci letieť iba ak si zakúpili pobyt od cestovnej kancelárie. Od 30. mája však bude dopravca Smartwings zabezpečovať linku do Antalye až 14 x týždenne, čiže dvakrát denne ako pravidelný let, a cestujúci si tak môžu i sami zakúpiť letenky do obľúbeného Turecka cez webovú stránku dopravcu,“ dodal Jozef Pojedinec.

Do Turecka možno využiť i pravidelnú linku dopravcu Ryanair do letoviska Dalaman, lety budú k dispozícii od apríla každý štvrtok. Dopravca navyše od apríla obnoví pravidelné letecké spojenie s Eindhovenom v Holandsku, kam sa bude lietať vždy v pondelky a piatky. V porovnaní s letným letovým poriadkom z minulého roka sú novinkami aj letecké linky do destinácií Ľvov (Wizz Air) či Kyjev-Boryspiľ (Ryanair), kam sa lieta len od novembra 2018. Popularita spojení do Kyjeva (na dve letiská Kyjev-Žuljany /Wizz Air/ a Kyjev-Boryspiľ) zároveň výrazne rastie, vďaka čomu sa Kyjev zaradil medzi prvé tri najvyužívanejšie destinácie z Bratislavy po Londýne a Dubline, pričom predbehol doteraz tretiu najvyužívanejšiu Moskvu.

Do šiestich destinácií, akými sú Burgas, Larnaka, Korfu, Malorka, Kyjev či Londýn, budú pravidelné letecké linky zabezpečovať navyše viacerí leteckí dopravcovia.

Pravidelné linky z Bratislavy prevádzkuje počas leta 7 leteckých spoločností – Ryanair (26 liniek – historicky najviac od začiatku svojho pôsobenia na letisku BTS v roku 2005), Smartwings (11 sezónnych liniek od konca mája do októbra), Wizz Air (5 liniek), Air Cairo (2 linky) a po jednej linke spoločnosti flydubai (Dubaj), Pobeda (Moskva) a Cyprus Airways (Larnaka).

„Počas letnej sezóny od júna do septembra/októbra je navyše plánovaných približne 2 800 nepravidelných dovolenkových charterových letov, ktoré si objednávajú cestovné kancelárie do tradičných letovísk v Grécku, Turecku, Tunisku, Egypte, Taliansku, Bulharsku, v Čiernej Hore, v Španielsku, Izraeli, v Albánsku či na Kapverdy a z nich do Bratislavy,“ uzavrel Pojedinec.

Letný letový poriadok vstupuje do platnosti v nedeľu 31. marca 2019 a bude platiť do ďalšej zmeny času, do 26. októbra 2019.

Zdroj: Tlačová správa Letiska Bratislava