Letný letový poriadok 2024 – Bratislava, Košice a Poprad

interier BTS

Letný letový poriadok 2024 – Bratislava, Košice a Poprad

S posunom času a prechodom na letný v nedeľu 31. marca 2024 začína pre letecký biznis letná sezóna, ktorá je pre letiská najväčším zdrojom príjmu z leteckého obchodu aj pre množstvo charterových letov do dovolenkových destinácií. Je to obdobie kedy slovenské letiská cez letné prázdniny odbavia najviac cestujúcich v roku a čelia náporu aj na  poskytované služby, ktorých kvalitu otestujú cestujúci už pri príchode do príletovej haly.   Noviniek je na našich letiskách ako šafránu v porovnaní s ostatnými krajinami alebo menšími regionálnymi letiskami naprieč Európou. Predovšetkým bratislavské letisko, ktoré po otvorení nového terminálu dostalo nálepku od vtedajšej vlády “výkladná skriňa” stráca dych a v letnom období sa ponukou pravidelných letov nedostáva na úroveň, ktorú by malo letisko hlavného mesta zabezpečiť. Bratislava ostáva aj v lete bez previdelných spojení do destinácií Lisabon, Barcelona, Neapol, Málaga, Alicante, Split či na stále obľúbenejší ostrov Madeira, do známych letovísk Rimini, Pescara či bez spojenia s juhom Talianska. Letisko Bratislava roky nevie nájsť dopravcu ani na linku do Paríža, kde sa naviac toto leto budú konať letné olympiské hry a Slovenko až tristne nemá žiadne spojenie s Francúzskom. Po covide sa na bratislavské letisko nevrátili ani Cyprus airways či Flydubai a maďarská nízkonákladovka Wizz Air z Bratislavy ponúka najmenší počet letov ako pred rokmi. V nasledujúcom prehľade sme Vám zhrnuli letový poriadok pravidelných liniek našich troch medzinárodných letísk, z ktorých najviac noviniek prináša letisko Košice.

Z letiska Bratislava si letenky budeme môcť zakúpiť od 7 aeroliniek na 37 linkách:

Aegean Airlines – Atény

Air Cairo – Hurghada, Marsa Alam

Air Montenegro – Podgorica (od 12.6.2024)

Pegasus Airlines – Antalya (od 18.5.2024  !novinka!) a Istanbul Sabiha Gokcen (od 15.5.2024 !novinka!)

Ryanair – Alghero, Brusel Charleroi, Burgas, Corfu, Dalaman, Dublin, Eindhoven, Edinburgh, Kaunas, Lanzarote, Leeds Bradford, Londýn Stansted, Malta, Manchester, Miláno Bergamo, Mallorca, Paphos, Rím Ciampino, Sofia, Solún (Thessaloniki), Trapani – Marsala

Smartwings – Burgas, Katánia, Larnaka, Heraklion, Korfu, Rodos, Zakyntos, Dubaj (len do 19.5.2024), Mallorca

Wizz Air – Londýn Luton, Skopje

 

Z letiska Košice si letenky budeme môcť zakúpiť od 6 aeroliniek na 15 linkách:

Austrian – Viedeň

Lot – Varšava

Ryanair – Dublin, Liverpool, Londýn Stansted, Praha, Zadar !novinka!

Smart Wings – Burgas, Larnaka, Heraklion, Rodos, Zakyntos, Mallorca (novinka)

Swiss – Zurich !novinka!

Wizz Air – Londýn Luton

 

Z letiska Poprad si letenky budeme môcť zakúpiť od 2 aeroliniek na 2 linkách a ako jediné z trojice letísk nemá pravidelné letecké spojenie k moru:

Ryanair – Londýn Stansted

Wizz Air – Londýn Luton

Foto: airTiper.com