Linka do Zürichu v predaji až do marca 2025

swiss a220 interier

Linka do Zürichu v predaji až do marca 2025

Swiss International Air Lines od 27.marca 2024 spúšťa novú pravidelnú leteckú linku zo švajčiarskeho Zürichu do Košíc. V tento deň sa uskutoční prvý inauguračný let a túto leteckú spoločnosť privítame na východe Slovenska. V rezervačnom systéme sú už v predaji aj letenky na budúcu zimnú sezónu 2024/2025 s rovnakou frekvenciou a celý rok sa môžeme tešiť na prevádzku tejto nepochybne obľúbenej destinácie, kde žije i početná skupina Slovákov.

Swiss je švajčiarsky národný dopravca a je zároveň členom Star Alliance. Míle, ktoré už pri letoch napr. z Košíc zbierate s Austrianom či LOTom môžete do rovnakého vernostného klubu zbierať aj pri tomto dopravcovi. Z tejto aliance to už je štvrtý dopravca pôsobiaci na Slovensku, traja sú v Košiciach (Austrian, LOT, Swiss) a jeden (Aegean) v Bratislave.

Okrem Star Alliance existujú ďalšie 2 veľké svetové aliancie. Sky Team a One World. Po ukončení letov ČSA na Slovensko žiadny dopravca týchto aliancií na Slovensko nelieta. Ak berieme do úvahy aj silnú prítomnosť Star Alliance v podobe Austrianu vo Viedni, pravdepodobne je voľba aliancie pre obyvateľov Slovenska jasná.

Foto: Swiss