Litovský Kaunas z Bratislavy – spiatočne 30 €

kaunas-lithuania_l

Litovský Kaunas z Bratislavy – spiatočne 30 €

Takmer počas celého novembra a čiastočne aj v decembri ponúka Ryanair letenky z Bratislavy do Kaunasu spiatočne za 29,98 eur. Lety sú pre nadchádzajúcu zimnú sezónu každú sobotu a pondelok vo veľmi príjemných časoch.

Mesto je druhé najľudnatejšie v krajine s takmer 300 000 obyvateľmi. Kaunas prekvapí aj množstvom múzeí a jedinou ZOO v krajine, kde žije až 2000 zvierat. V medzivojnovom období bolo súčasťou Poľska a aj hlavným mestom Litvy – dnes je hlavné mesto Vilnius. Do Vilniusu sa môžete presunúť vlakom už za 1 hod. a 20 minút.

Okrem hradu stoja za pozornosť aj 2 lanovky, ktoré sa tam nachádzajú.

Fanúšikovia basketbalu by si nemali nechať ujsť zápas jedného z popredných basketbalových klubov v Európe. Klub Žalgiris Kaunas bol založený v roku 1944 a je jedným z najstarších basketbalových klubov v Európe. Okrem domácej ligy hrajú aj medzinárodnú VTB United League a Euroligu. Klub má 23 litovských titulov a jeden z Euroligy. Žalgiris je jedným z 11 európskych klubov, ktoré sú držiteľom dlhodobej licencie v Eurolige čo im zaisťuje miesto v základnej časti ligy.

My sme si vybrali let už túto sobotu 11.11. s návratom v pondelok 13.11. Kalendár dátumov a cien nájdete TU, alebo na stránke dopravcu.

Čo zažiť a robiť v Kaunase? Pozrite si napríklad TU.

Foto: lhongtortai.com/collection/weather-in-lithuania-kaunas