Maurícius a thajský Phuket z Bratislavy

phuket

Maurícius a thajský Phuket z Bratislavy

Čedok, krorý predstavuje silnú značku a zažíval svoju slávu i v tedajšom spoločnom Československu sa v decembri 2022 po dlhých rokoch vrátil na slovenský trh a okrem klasických destinácií k Stredozemnému moru hneď prvý rok ponúkol slovákom aj dve exotické destinácie Srí Lanku a Zanzibar. Lety boli (sú) prevádzkované menším Boeingom 737 (jedna ulička), ktoré nie sú úplne pohodlné pre dlhšie lety 5-6 hodín.

V aktuálnej  letnej sezóne Čedok ponúka opäť populárne a slovákmi vyhľadávané Stredomorské destinácie. K odletovým letiskám pre svoje zájazdy zvolil Čedok tri slovenské letiská: Bratislava, Košice a Poprad.

K horúcim novinkám pre zimnú sezónu 2024/2025 zaradil Čedok populárne Thajsko s ostrovom Phuket a v Indickom oceáne ležiaci ostrov Maurícius. Podrobnosti nie sú oficiálne ohlásené, ale destinácie by mala pre Čedok lietať talianska spoločnosť Neos s Dreamlinerom Boeing 787-9. V rámci pohodlia cestovania a času strávenom v lietadle pri presune na svoju vysnenú dovolenku ide o výrazný kvalitatívny posun, keďže ide o širokotrupé lietadlo, ktoré poskytuje výrazný komfort na dlhšie lety. Dopravca má v prevádzke iba lietadlá v konfigurácií aj s biznis triedou.

Phuket je v ponuke cestovnej kancelárie Čedok od 28.11.2024 do 3.4.2025 a Maurícius od 30.10.2024 do 26.3.2025. Zájazdy pre obe dovolenkové destinácie sú už v predaji TU.

Phuket je thajský ostrov spojený s pevninou mostom Sarasin. Má necelých pol milióna obyvateľov a 576 km2. O jeho obľúbenosti svedčí aj to, že na ostrove býva viac ako 100 tisíc cudzincov. Prevládajúce náboženstvo je Budhizmus a more, v ktorom sa môžete kúpať sa nazýva Andamanské.

Maurícius má vyše 1,2 mil. obyvateľov. Tento hornatý, pôvodom vulkanický ostrov je dlhý 58 km a široký 47 km. Má tropické podnebie a určite poteší milovníkov rumov, ktoré sa na ostrove vyrábajú. Zaujímavosťou je veľkolepý podmorský vodopád.

 

Foto: cedok.sk – Hotel The Vijitt  Resort Phuket