Miláno

Taliansko, to je predovšetkým pizza, cestoviny, čerstvé ryby, nakupovanie a nočný život – to všetko vám Miláno ponúka s historickými pamiatkami, či futbalovým zážitkom na štadióne San Siro.

Miláno je “obklopené” tromi letiskami a vďaka cenovo výhodným letenkám nízkonákladových spoločností dobre dostupné po celý rok. V Miláne je možné využiť niekoľko spôsobov dopravy, kde samozrejme metro tvorí chrbticu celej dopravy avšak v podzemí toho veľa z Milána neuvidíte. AirTiper vám odporúča využiť “staré” električky, ktoré svojou noblesou tvoria i charakteristický ráz Milána alebo si požičať bicykel a stať sa absolútne nezávislým pánom svojho času. Keď dostanete hlad, tak vynikajúcu pizzu si doprajte v pizzerii Jumpizza, kde vám dobre anglicky hovoriaci personál nielen poradí pri výbere z chutného menu, ale sa tu i veľmi dobre najete. Táto pizzeria ma dobrú strategickú polohu a nájdete ju na Via Mauro Macchi, hneď vedľa vychýrenej Antica Osteria Cavallini.

Priame letecké spojenia

Bratislava – Miláno/Bergamo zabezpečuje Ryanair

Ubytovanie v Miláne rezervujte TU !

Okrem najznámejších kultúrnych pamiatok /Duomo, Galeria Emanuaele, Pinacoteca Ambrosiana, Alla Scala…/, ktoré nie je možné pri nakupovaní v centre Milána minúť, navštívte pri svojom pobyte aspoň tieto

  • Castello Sforzesco (Sforzovský hrad)
  • Kostol Santa Maria delle Grazie, kde sa nachádza svetoznámy obraz Posledná večera od Leonarda da Vinci
  • Baziliky Svätého Lorenza a Ambróza
  • Pinacoteca di Brera (Galéria umenia)

Kde nakupovať?

Medzi najznámejšie nákupné ulice patrí určite Corso Buenos Aires a nákupná zóna na Via Torino. Veľkej popularite sa teší aj nákupná Galeria Emanuelle. V prípade, že nemáte hlbšie do vrecka, svoje kroky smerujte na Via Della Spiga a Via Monte Napoleone, kde na vás čakajú prestížne obchody svetových značiek a skutočne originálne a dizajnérske kúsky.

Vedeli ste,

…že Miláno (Bergamo) je už niekoľko rokov v prvej TOP 5-ke najobľúbenejších destinácií, ktoré sa nalietavajú z Letiska Bratislava?

Môže vás zaujímať: Dubaj

/airTiper 2015/

1 Comment on Miláno

Comments are closed.