Navýšenie letov 4x týždenne na linke Bratislava – Kyjev

Od dnešného dňa je obnovené priame letecké spojenie Bratislavy s Ukrajinou. Letecká spoločnosť Wizz Air spustila túto sobotu 17. 12., novú priamu linku z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave do Kyjeva na Ukrajine s frekvenciou 2 x týždenne, každú sobotu a v utorok.

Táto výborná správa je doplnená ďalšiou skvelou správou, že od 25.augusta 2017 Wizz Air navýši počet frekvencií na linke z 2 na 4 lety týždenne. S navýšením letov zároveň zmení letové dni na pondelok, streda, piatok a nedeľa.

Ako dnes uviedlo v tlačovej správe letisko M.R.Štefánika Bratislava, o lety medzi Slovenskom a Ukrajinou je značný záujem. Prvý prílet z Kyjeva do Bratislavy mal obsadenosť 171 cestujúcich, na odlet z Bratislavy do Kyjeva sa registrovalo 177 pasažierov. Lety sú prevádzkované lietadlami typu Airbus A320 s kapacitou 180 miest na sedenie. Pridanie ďalších frekvencíí toto tvrdenie podporuje.

Momentálne Wizz Air oznamuje nové linky po celej Európe, nás môže tešiť, že expanzia neobchádza ani naše hlavné letisko a od konca marca 2017 bude spolu prevádzkovať 5 pravidelných liniek z Bratislavy. Okrem spomenutého Kyjeva už dlšie prevádzkuje Wizz Air lety do Skopje 2x týždenne. Od 10. marca 2017 ponúkne lety do mesta Kluž v Rumunsku taktiež 2x týždenne. Od 27. marca pribudnú lety do Tuzly v Bosne a Hercegovine 3 x týždenne a od 30. júna 2017 pridá linku do Varšavy so 4 letmi týždenne.

Môže Vás zaujímať: Bratislava – Kluž / Rumunsko

Foto: Letisko Bratislava