Nové linky od leta 2023 na našich letiskách

Košice

Nové linky od leta 2023 na našich letiskách

Zimný letový poriadok sa uplynutím 26. marca končí. V tejto súvislosti sme sa pozreli, aké novinky si pre nás dopravcovia na našich letiskách pripravili.

Potvrdené linky.

Potvrdených noviniek nie je zatiaľ veľa. V Košiciach sa dočkáme obnoveniu dvoch liniek a to od LOTu do Varšavy (od 27.3.2023) a od Eurowings do Dusseldorfu (od 27.3.2023). V Bratislave bude novinkou linka do Atén od Aegeanair (od 5.6.2023), linka do Marsa Alam od Air Cairo (od 28.3.2023), linka do Podgorice od AirMontenegro (od 17.6.2023) a poslednou potvrdenou destináciou je linka do litovského Kaunasu s Ryanairom (od 27.3.2023).

A o čom sa len špekuluje?

Napr. CEO AirSerbia pán Jiří Marek v jednom rozhovore spomenul Slovensko, Česko, Rakúsko a juh Poľska ako krajiny, na ktoré sa pozerajú pre prípadnú expanziu (zdroj). V AirSerbia oznámili na novú sezónu až 19 nových liniek z belehradského letiska. Keďže ide o národné aerolínie iba o niečo väčšej krajiny ako je Slovensko, ich rozvoj je obdivuhodný a zároveň to ilustruje bezmocnosť a nekvalifikovanosť ľudí zodpovedných za leteckú dopravu na Slovensku.

Riaditeľ letiska v Bratislave p. Dušan Keketi v rozhovore pre HNonline spomenul rokovania letiska s dopravcami ako je LOT a Turkish Airlines.

Z Trnavského samosprávneho kraja avizujú linku z Tel Avivu do Piešťan. Slúžiť by mala najmä izraelským turistom.

Investičná zmluva Volvo Cars vyžaduje aj pravidelnú linku medzi Götheborgom a Košicami.

Do Popradu sa tiež možno vráti jedna linka a staronový dopravca.

Chartrové novinky.

Nebyť jednej novinky, táto kategória by tu nebola. Novinkou medzi chartrovými letmi je linka z Bratislavy k egyptskému stredozemnému moru a to do Marsa Matruh, ktorú bude pre cestovné kancelárie prevádzkovať Air Cairo.

Ak by sa podarila aspoň polovica špekulácií naše letiská by mohli mať našliapnuté k rekordným číslam. V Košiciach sa k svojmu rekordu v roku 2022 priblížili, Bratislava stále výrazne zaostáva.

Foto: Letisko Košice