Od októbra zmena na linke Poprad – Londýn

Terminal Poprad

Od októbra zmena na linke Poprad – Londýn

Wizz Air, najväčšia nízkonákladová letecká spoločnosť v strednej a východnej Európe, ktorá ako jediná pravidelne lieta na Letisko Poprad/Tatry začne od 31.októbra 2017 s príchodom zimného letového poriadku odlietať z Londýna 15:10 hod. (pôvodne 8:30 hod.) a následne z letiska Poprad/Tatry do Londýna 19:15 hod. (pôvodne 12:35 hod.). Letové dni ostávajú utorok, štvrtok, sobota.

Od roku 2014 sa nepodarilo vedeniu Letiska Poprad/Tatry pritiahnuť ani v spolupráci s partnermi z oblasti cestovného ruchu, mesta Poprad a ďaľších subjektov žiadného nového dopravcu, ktorý by ponúkol regiónu pravidelné celoročné spojenie. Letisko Poprad/Tatry tak zostáva naďalej “závislé” na jedinej celoročnej linke do Londýna a spoločnosti Wizz Air, ktorá znížila spojenie o jednu frekvenciu na tri v týždni.

Leteckej doprave sa mimoriadne darí, ale popradské letisko už za minulý rok vykázalo pokles v počte cestujúcich, ktorí využili služby letiska v porovnaní s rokom 2015, pričom okolité letiská hlásili nárast a európske minulý rok dokonca prelomili dvojmiliardovú hranicu – čo je absolútny rekord.

Letisko Poprad má síce od konca 70. rokov priznaný štatút – medzinárodné, ale stále čaká na svoje “rozlietanie.”

Môže Vás zaujímať: Wizz Air expanduje v Bratislave

Foto: Dávid Dolinay