Pobyty od €69

18488325_m

Pobyty od €69

Uprednostníte poznávačku v európskej metropole, alebo pobyt pri mori? V nasledujúcom článku vám ponúkame náš výber zaujímavých pobytov.

Srí Lanka

O Srí lanke sa hovorí, že je ako “odľahčená India.” Nie je tak spirituálna ako slávne indické pútnické miesta Varanasi či Madurai, no je tu čo pozerať. Aj na Srí Lanke sú staroveké budhistické chrámy, tisícročné jaskynné maľby, dokonca aj viaceré klimatické pásma, a to na území menšom ako Írsko. Vykašlite sa na “bezduchý” slovenský zhon, relaxujte, nazbierajte si čajové listy sami, športujte. Srí Lanka je skvelá na oddych. Pobyt za 589 eur nájdete TU.

✈ Omán

Omán ani zďaleka nie je tak populárny ako neďaleké luxusné metropoly Dubaj či Abú Zabí. A je to tak v poriadku. Omán nepodľahol masovému turizmu a dokázal si zachovať svoj jedinečný šarm. V krajine nenájdete turistov, ktorí sa náhlia za tuctovými zaujímavosťami, Omán je destinácia skúsených cestovateľov. Ponuka poteší najmä náročných cestovateľov. Omán je síce bližšie ako Thajsko či Maurícius, je však rovnako exotický. Služby sú na extrémne dobrej úrovni a pláže, ktoré tu nájdete by mohli pokojne súperiť s plážami na Havaji a v Brazílii. Pobyt za 679 eur nájdete TU.

Korfu

Korfu alebo Kerkyru, ako ho volajú Gréci, túžili dobyť viaceré veľmoci. Lákala ich krása malého zeleného ostrova a rovnako aj jeho strategická poloha v Stredozemnom mori. Dnes Korfu okupujú turisti z Európy. Najzelenší grécky ostrov ponúka široký výber hotelových rezortov, piesočnaté, ale aj kamenné pláže, veľa umenia, a samozrejme, veľa zelene. Korfu bol odjakživa miláčikom mýtických aj historických osobností. Podľa bájok sa tu vylodil samotný Odyseus a ostrov pravidelne navštevovala aj cisárovná Sisi, ktorá si tu dala postaviť aj vlastný zámok, a ten je dnes vyhľadávanou turistickou atrakciou. Pobyt za 229 eur nájdete TU.

✈ Rím

Kedysi ho volali urbs kaput mundi – mesto v centre sveta. Tento titul síce Rím stratil pred stáročiami, dodnes je však jednou z najvyhľadávanejších destinácií sveta. Stojíte pred arénou, v ktorej kedysi bojovali gladiátori, alebo sa prejdete po fóre starého Ríma, kde každá polorozpadnutá antická stena, každá svätyňa a každý kus dlažby pod vašimi nohami zaváňa históriou. Hodinová prechádzka v Ríme vás naučí o dejinách viac ako sto hodín dejepisu v školských laviciach. Rím je naozaj večný. Pobyt za 179 eur nájdete TU.

Budapešť

Budapešť sa rozprestiera na oboch stranách Dunaja a spája pestrofarebné kopce Budína a obchodné bulvári Pešti. Dovolíme si tvrdiť, že maďarské hlavné mesto patrí medzi to najkrajšie, čo Európa cestovateľom ponúka. Víkend v Maďarsku je ako hodová slávnosť u starej mamy, neskutočne veľa dobrého jedla, ale napriek tomu, že ste už dávno plní, neustále maškrtíte. Budapešť je hlavné mesto skvelých pokrmov, no nezabúdajte, je aj najväčším termálnym hlavným mestom na svete. Pobyt za 69 eur nájdete TU.

✈ Istanbul

Vydajte sa s Pelikánom do jedného z najobľúbenejších miest na svete – tureckého Istanbulu. Vedeli ste, že Istanbul je jedinou metropolou na dvoch kontinentoch, a to európskom a ázijskom? Zároveň predstavuje aj jedno z najmalebnejších miest na svete. Tvorí pestrú zmes byzantských, tureckých a ultramoderných stavieb, ktoré sú pretkané úzkymi krivolakými uličkami, či širokými bulvármi. Pobyt za 189 eur nájdete TU.

✈ Jasná

Pobyt v Nízkych Tatrách je extraktom toho najlepšieho, čo na Slovensku máme. To pochopíte, keď sa pozriete na výhľad z takých vrcholov ako je Ďumbier alebo Chopok. Napriek tomu, že názov napovedá, že sa jedná o nízke pohorie, Nízke tatry majú niekoľko prívlastkov NAJ: Je to najväčšie, druhé najvyššie a zároveň jedno z najnavštevovanejších pohorí na našom území. Sú to stovky kilometrov turistických chodníkov, vodné parky, športoviská a množstvo adrenalínových atrakcií. Pobyt za 75 eur nájdete TU.

Foto: cestovanieposvete.sk, text a produkty: pelikan.sk

Môže vás zaujímať: Súťaž – Vyhraj dve letenky Viedeň – Riga