Qatar Airways pri expanzii so Slovenskom nepočíta a čo Turkish Airlines?

stop

Qatar Airways pri expanzii so Slovenskom nepočíta a čo Turkish Airlines?

Ako sme písali pred 3 dňami (článok TU) Qatar Airways včera oznámil nové plány do najbližšej budúcnosti. Na veľtrhu ITB v Berlíne oznámili obnovenie do 11 destinácií, ktoré pozastavili počas COVIDu. Obnovené boli lety do Birmingham, Buenos Aires, Casablanca, Davao, Marrakéš, Nice, Osaka, Peking, Phnom Penh, Ras Al-Khaimah, Tokio Haneda.

Zároveň bolo oznámených 7 úplne nových destinácií: Chittagong, Juba, Kinshasa, Lyon, Medan, Toulouse a Trabzon.

Pre nás bolo prekvapenie neobnovenie žiadnych liniek do krajín bývalej Juhoslávie či gréckeho Solúnu. Možno to je spôsobené už dostatočnou konkurenciou v regióne.

Týmto musíme konštatovať, že aj keď si linku do Dohy prajeme vidieť aj na Slovensku, žiadne indície nenasvedčovali tomu, že nejaké naše letisko s katarčanmi hovorí. Zároveň lobing našich politikov pravdepodobne neexistuje, žiadna politická strana nemá v programe rozvoj tohto segmentu ekonomiky. Letecká doprava sa u nás neteší záujmu mocných. Aj keď košické letisko má slušné šance urobiť tento rok rekord, v Bratislave mizéria pokračuje.

Aj keď z Dohy dobré správy neprišli, možno prídu z Istanbulu či Varšavy. V Turkish Airlines pre airTiper.com potvrdili, že nové/staronové destinácie oznámia čoskoro. Ostáva len dúfať, že tentokrát s nami počítajú.

Foto: swisstrans.sk/hranice-skatdech-su-zatial-bez-obmedzeni