Ryanair chystá Wi-Fi a konkurovať chce airbnb aj bookingu

ryanair-aircraft-(10)

Ryanair chystá Wi-Fi a konkurovať chce airbnb aj bookingu

Zavedenie internetu na palubách našich lietadiel je otázkou času, uviedol zástupca írskeho dopravcu pred niekoľkými dňami v Dubline David O’Callaghan, vedúci vývoja v spoločnosti Ryanair.

Moduly pre Wi-Fi sú dnes príliš drahé, ale zavedenie tejto služby je len otázkou času. V súčasnej dobe to vyzerá ako keď na trh prišli TV s plochou obrazovkou, na začiatku boli veľmi drahé, ale ceny rýchlo začali klesať. Domnievam sa však, že internet zavedie Ryanair v priebehu budúceho roka alebo dvoch – povedal O’Callaghan.

Dodal, že Ryanair už pracuje na ďalších službách, ktoré vďaka Wi-Fi pripojeniu na palube ponúknu cestujúcim. Je to napr. nákupný duty free, alebo predobjednávka teplého jedla. Notebook, alebo smart telefón bude v lietadle k dispozícií.

Konkurencia pre booking a airbnb?

O’Callaghan dodal, že v najbližších rokoch sa Ryanair zameria na rozvoj služieb prenájmu bytov a hotelových izieb, ako to dnes robí Airbnb alebo booking.

Stratili sme mnoho rokov, počas ktorých tieto služby silneli. Stále ale máme nad nimi výhodu – každý deň naše stránky navštívi 1,5 milióna ľudí, ktorí začínajú plánovať svoje cesty práve na našom webe. Máme výhodu, ak vieme, že cestujúci letiaci do Barcelony si berie napríklad golfové palice, potom mu rýchlo vieme predstaviť personalizovanú ponuku, ktorú nenájde nikde inde. – Hovorí O’Callaghan.

Môže Vás zaujímať: Cestujeme s Airbnb

Foto: Ryanair.com