Swiss International Air Lines na Slovensku

20240321_070558

Swiss International Air Lines na Slovensku

V prvej polovici septembra 2023 sme vás prvý informovali o príchode leteckej spoločnosti Swiss International Air Lines na Slovensko so záujmom prevádzkovať pravidelnú leteckú linku Košice – Zürich od 27. marca 2024.

Inauguračný let pred Veľkonočnými sviatkami otvoril Airbus 220 spoločnosti Swiss International Air Lines, ktorý pristál na letisku Košice 13.40 hod. miestneho času s 98% obsadenosťou. Po privítaní slavobránou, oficiálnych príhovoroch a ceremóniách sa lietadlo vydalo na cestu späť do Zürichu so 137 cestujúcimi na palube.

V priebehu celého letného letového poriadku 2024 budú lety pre Swiss International Air Lines na linke Košice – Zürich zabezpečovať Helvetic Airways s Embraer 190/195 E1/E2 a Air Baltic s Airbusom A220-300 s tradičným servisom na palube, ktorý ponúka Swiss International Air Lines.

Linka z východného Slovenska do Švajčiarska sa od prvého letu teší veľkej obľube s vysokou priemernou obsadenosťou i na ďalších letoch a letenky sa na toto spojenie predávajú nad očakávania. Toto spojenie zabezpečujú nielen tri základné faktory pre úspešné fungovanie linky, ale aj možnosti využitia diaľkových destinácií Boston, Bangkok, Hong Kong, Chicago, Johannesburg, Miami, Montreal, New York, San Francisco, Sao Paulo, Šanghaj a náväzné lety v rámci Európy.

Švajčiarska letecká spoločnosť Swiss aktuálne spája Košice so svojou hlavnou základňou Zürich trikrát týždenne a letenky sú už v predaji aj v rámci Zimného letového poriadku 2024/2025.

Foto: airTiper