Tri roky s ČSA na letisku Bratislava

ČSA

Tri roky s ČSA na letisku Bratislava

Viac ako 100-tisíc cestujúcich už využilo pravidelné letecké spojenie z Letiska Bratislava do Prahy alebo Košíc a späť leteckou spoločnosťou České aerolínie od začiatku pôsobenia aerolínií na najväčšom slovenskom letisku. ČSA v nedeľu 11. decembra oslávia 3 roky prevádzky letov z Letiska M. R. Štefánika do dvoch destinácií, kam zabezpečujú lety 8 x týždenne.

České aerolínie obnovili pravidelné letecké spojenie z bratislavského letiska do Prahy a Košíc po dvojročnej odmlke presne 11. decembra 2013. Vrátili sa tak na najstaršiu československú leteckú trasu Praha – Bratislava – Košice, ktorou spojili najväčšie mestá Československa ešte v roku 1924, 12. mája.

Tri roky prevádzky letov z Bratislavy hodnotí spoločnosť úspešne. „Za 3 roky prevádzky pravidelných liniek medzi Prahou, Bratislavou a Košicami využilo lety Českých aerolínií viac ako 102-tisíc cestujúcich. Tento rok sme zaznamenali nárast prepravených pasažierov o 18 % v porovnaní s rovnakým obdobím vlani, čo je dôkazom čoraz väčšej obľúbenosti spojov, vďaka ktorým sa do cieľovej destinácie dostanete už za 1 hodinu,“ zhodnotil Ján Tóth, obchodný riaditeľ Českých aerolínií.

„Spojiť metropoly Česka a Slovenska Prahu a Bratislavu, a vďaka letom do Košíc zároveň aj dve najväčšie slovenské mestá, patrilo od začiatku medzi naše priority na bratislavskom letisku. Podarilo sa to za krátky čas. Navyše vďaka prestupným spojeniam v Prahe majú cestujúci na výber množstvo ďalších cieľových destinácií,“ povedal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Ivan Trhlík.

Lety na trase Praha – Bratislava – Košice zabezpečujú lietadlá typu ATR 42 alebo ATR 72 s kapacitou 40, resp. 70 miest na sedenie, a to 2 lety denne každý pondelok, stredu a piatok a po jednom lete denne v utorok a vo štvrtok. Let medzi Prahou a Bratislavou trvá 60 minút, medzi Košicami a Bratislavou 50 minút.

Môže Vás zaujímať:  ČSA zavádzajú nové cenové balíčky a pravidelné linky

Zdroj: BTS

Foto: airliners.sk