Priama letecká linka medzi Košicami a Göteborgom?

Goteborg

Priama letecká linka medzi Košicami a Göteborgom?

V súvislosti s príchodom automobilky Volvo na Slovensko by mala vzniknúť priama letecká linka medzi Košicami a Göteborgom. Uviedol to minister dopravy Andrej Doležal s tým, že išlo o požiadavku zo strany investora.

„Ak si máme predstaviť, že najbližšie roky sem má lietať niekoľko desiatok zástupcov zo Švédska a vice versa zo Slovenska, tak si myslím, že priama linka bude mať a má svoje opodstatnenie už dnes. Robíme všetko pre to, aby sme ju v rámci možností schém štátnej pomoci zadotovali, napríklad vo forme odpustenia časti letiskových poplatkov, to platí aj v Göteborgu, aj Košiciach. Robíme na tom, aby takáto linka vznikla čo najskôr,“ priblížil Doležal na sociálnej sieti.

Podmienkou je podľa neho aj koľajová doprava, a to nielen v kontexte prepravy materiálov pre nový závod, ale aj prepravy budúcich zamestnancov. Minister skonštatoval, že investor kládol veľký dôraz na podporu intermodálnej dopravy. „Nechce prepravovať tovary po ceste, ale primárne chce prepravovať tovary po železnici, čo je super, lebo to je v súlade s našou stratégiou podpory intermodálnej dopravy,“ dodal Doležal. (tasr)

Správu sme prebrali z Denníka N. (mnt.sk)

Foto: exittravel.sk/detail-zajazdu/severske-metropole-oslo-stockholm-kodan-goteborg/90830a