Dubaj

marek2

Dubaj

Mesto Dubaj ležiace v rovnomennom emiráte na pobreží perzského zálivu má v súčasnej dobe 2,1 milióna obyvateľov a patrí medzi najrýchlejšie rozvíjajúce sa strediská cestovného ruchu na svete. Je to dané nielen výhodnou polohou medzi Európu a Áziou, ale aj obrovskými investíciami ako do infraštruktúry, tak aj do rozvoja leteckej dopravy. Za návštevu stoja najvyššia budova sveta Burj Khalifa so susedným nákupným strediskom Dubai Mall a ako inak najväčšou fontánou sveta, ktorá každú hodinu ponúka veľkolepé divadlo. Zachcelo sa Vám lyžovania? Žiadny problém navštívte Mall of Emirates. Dubajský emirát ponúka veľké možnosti ubytovania od najlacnejších za pár eúr za noc až po najlepšie hotely sveta. Najvýhodnejšie možnosti ubytovania v Dubaji.

Systém hromadnej dopravy je veľmi jednoduchý. Je potrebné zakúpiť v ktorejkoľvek stanici metra tzv. kartu NOL, s ktorou ak dosiahnete dennú útratu 14 dirhamov ďalej jazdíte zadarmo (vlakmi metra aj autobusmi). Pre turistov je najvýhodnejšia strieborná “silver” karta. Dopravné prostriedky sú veľmi čisté. Predná časť vozidiel slúži len pre ženy, teda muži by sa tam nemali zdržiavať, ženy sa môžu zdržiavať v celej časti. Mapa dopravy a linky.

Letecké spojenia na letisko Dubaj ponúka hneď niekoľko leteckých spoločností. Z Bratislavy lieta 4x týždenne spoločnosť flydubai. Z Prahy lietajú hneď tri spoločnosti: denné spojenia ponúka Emirates, 6x týždenne Smart Wings a 4x týždenne flydubai.

Môže vás zaujímať: Kapverdy

/airTiper 2015/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.